Niçinn, Sgk teşvik danışmanlık Firmaları ile çalışmalı sınız?

Öncelikle insan psikolojisini ele alalım.
Siz şirket olarak ,Çantada keklik değilsiniz. Bizler sizden ücret alabilmemiz için, öncelikle size para kazandırmamız gerektiğini biliyoruz. Hatta ve hatta eğer yapacağımız işlemlerden sonra, eğer teşviklerden daha fazla faydalanamıyorsanız, sizden hiç bir ücret talep etmiyoruz ve size devletin verdiği teşviklerden kazandırdığımızın bir kısmını sizden hizmet bedeli olarak alıyoruz.

Bu şu demek, sgk danışmanlık şirketi olarak ,önce kazandırıyoruz, sonra kazandırdığımızın belli bir yüzdesini sizden resmi olarak, faturalı bir şekilde sizden tahsil ediyoruz.
Yan kazan, kazan modeli uyguluyoruz.

Oysa, sizin şu anda çalıştığımız mali müşavir, yada muhasebeci arkadaş yada mali müşavirlik şirketine düzenli olarak, bir aylık aidat gibi ödeme yapıyorsunuz, mali müşavir sizin diğer muhasebe ve müşavirlik hizmetlerinizi de yapıyor, sgk teşvikleri çalışması, personel teşvikleri, istihdam teşvikleri, size verdiği toplam iş miktarının belli bir kısmını oluşturuyor.Kısaca psikolojik olarak , siz yani şirketiniz çantada keklik olarak yer alıyorsunuz.
Sizin için sgk teşvikleri konusunda çokda zaman harcasa, az da zaman harcasa kendi kazancı değişmiyor, yada çok az değişiyor. Bu psikolojik durum, genel olarak danışman olarak mali müşavirinizin personel olarak performansının azalmasına sebep oluyor , ve kaybeden siz oluyorsunuz, aslında devletin verdiği teşvik miktarından yeteri kadar faydalanmamış ve kardan zarara uğramış oluyorsunuz.

Bu gibi durumları çok hayatınızda çok yaşamışsınızdır. Bazen bir boya badana ustanıza paranızı önceden verirsiniz, sonra beklersiniz usta gelip de badananızı bitirecek, yada bir oto tamircisine önceden paranızı verirsiniz, sonra beklerseniz ki, oto tamirhanede sıra sizin otomomobile gelecek.

Aslında, şirket ya da firma olarak, bir danışmanlık firmasına düzenlik olarak belli bir miktar sabit ödeme yapıp, iyi bir performans bekliyorsanız yanılıyorsanız.
Olması gereken, sabit bir ödeme değil, size kazandırdığı kadar ölması gerekir, yani kazan kazan modeli ile.
Bu durumda, danışmanlık firmaları yada mali müşavirlik firmaları sizin içi en iyi performansı sergiliyecektir. Aslında sgk teşvik danışmanlığı hizmeti veren firmalar sizin hakkınız olan parayı, devletin izin verdiği ölçülerde, devletten almanızı sağlamaktadırlar.

O nedenle size önerimiz,
Metal yorgunluğundan dolayı,sabit ödemeden dolayı performansı sürekli azalan mali müşavir arkadaşlar ile sgk teşvikleri konusunda hizmet almaktan ziyade, özel sgk teşvik danışmanlık firmaları ile çalışmanızdır.
Tabiki bu danışmanlık firmalarını seçerken de, özellikle geçmiş dönemleride inceleyip, size eğe çalışmış olsaydınız, ne kadar kazandırabileceklerini gösterenlerden , en iyisi ile çalışmanızdır.

Bizim merkez ofisimizi İstanbul ‘da olmasına karşılık, Ankara, İzmir, Bursa , Gaziantep, Kayseri, Adana  gibi uzak illerde olsanız da, biz bu danışmanlık hizmetini online olarak da verebilmekteyiz.
Saygılarımla

Yusuf Ertürk
Tel-Whatsapp: 0541-311 21 21

uzman

Bir cevap yazın